Birlikte Çalışalım Satışlarınız & Karlılığınız Artsın, Daha Çok Kazanın

FullSizeRenderBlogun geri kalanında da gördüğünüz üzere ben Enes.

Yaptığım ise şirketlerin online cirolarını, karlılıklarını, verimliliklerini ve en önemlisi ceplerine giren parayı arttırmak.

İlk söylediğimde çok hoş bir tat bırakmayabilir fakat şirketler para kazanmak için kurulur ve en önemlisi maliyetlerin minimum dönüşün maksimum olmasıdır.

İşte benim de tam olarak yaptığım bu: Giderlerinizi minimize etmek ve karlılığınızı arttırmak. 

Hem yurtdışında hem Türkiye’de bu konuda şirketlere danışmanlık vermekteyim. Danışmanlık dediğime bakmayın, genellikle çalıştığım şirketlerin bir parçası bir takım oyuncusu oluyorum 🙂

Nasıl Çalışıyorum?

E-ticaret, lead-gen veya herhangi bir gelir modelindeki şirketle çalışabiliyorum.

Anlaştıktan sonra, şirketin çalışma prensibi, gelirleri (satış, lead gibi) ve giderleri (Adwords, Facebook) gibi konularda ayrıntılı bilgi alıp araştırma sürecine giriyorum. Bu süreçte Google Analytics datalarından, Adwords datalarına, gerekirse heatmap kurulmasına kadar her türlü bilgiyi elde ediyorum.

Bu bilgiler ışığında sitenin dönüşüm ve satış kaybetmesinin sebeplerini tespit ediyorum ve bir yol haritası çıkartıyorum. Bu çalışmanın sonucunda genel tepki ‘Biz bunları nasıl göremedik?!‘ oluyor.

Yol haritasında sitede yapılacak değişiklikler, bu değişikliklerin test edilmesi (test etmeden yayına alınmıyor) ve diğer süreçler belirleniyor ve çalışma başlıyor.

Çalışma süresince web sitesi değişiklikleri, reklam kanalları optimizasyonları, içerik ayarlamaları gibi çalışmalar yapıyorum ve her şey bittiğinde cironuzun nasıl arttığına, masraflarınızın nasıl azaldığına dair rapor sunuyorum. Prensip basit, ama sonuçlar etkili.

Şimdi biraz sonuçlara bakalım:

Bu Konyalı Saat ile çalışmaya başladıktan sonra Konyalı Saat’in internet cirosunun artışı:

Bu da Adwords maliyetlerinin bir önceki seneyle kıyası:

Ortalama %60 azalma. Yani bir saati artık %60 az maliyetle satabiliyoruz.

E-ticarette bir örnek Konyalı Saat iken lead-gen sitelerinden Konuşarak Öğren’e bakalım:

ko-ciro

Konuşarak Öğren ile çalışmaya başladığımızdan beri cirosunda ciddi artışlar sağlandı. Dönüşüm oranlarımızda ise ilk değişikliğimizde %97, ikincisinde üzerine %20, üçüncüsünde ise bunun üzerine %30 artış sağladık.

Adwords maliyetleri ise aşağıdaki şekilde:

adwords

Bu sonuçlar sadece paylaşmam için izin verilenler.

Bazı müşterilerim maalesef kendileri ile ilgili veri paylaşmama izin vermiyorlar. Fakat bu iki çalışma bile işletmenizin potansiyelini nasıl kullanabileceğiniz konusunda size fikir verecektir.

Birlikte Çalışalım ve Kazanalım!

Bu sonuçlar çok seyrek gördüğümüz değil, tam tersine planlı bir çalışmayla her gün başardığımız sonuçlar.

Birlikte yola çıkarak sizin için de benzer sonuçlar alabiliriz. Bana ulaşmak için enes@conversionaddict.com adresine email gönderebilirsiniz.Buraya ilk defa geliyorsanız, ismim Enes, burası Kara Akademi. Dijital marketing ve büyüme konusunda tecrübelerimi burada yazıyorum. Tanışmak için enes at karakademi.com adresinden e-mail gönderebilirsiniz.